autor, lavastaja: RAHO AADLA
koreograafid, tantsijad: RAHO AADLA ja JOONAS TAGEL
helilooja: ROLF ROOSALU
valguskujundaja: KAROLIN TAMM
dramaturg: MARI-LIIS ESKUSSON
produtsent: HEILI LINDEPUU
kestus: 50 minutit

DI kui divine ehk jumalik/ebamaine. Midagi vähemat ei saagi oodata, kui lavale astuvad Eesti kaasaegse tantsu noored karismaatilised tegijad RAHO AADLA ja JOONAS TAGEL. Jumalikkus on olemas igaühes, kuid kaotades iseennast, pillatakse käest ka meie endi loodud täiuslikkus. Raho ja Joonas kohtuvad laval, et läbi kahe isiku moodustada üks taevane tervik. See sünnib läbi liikumise, põimides neisse selged tunded ja igavikulise harmoonia.

Lavastaja Raho Aadla on noor koreograaf ja tantsija. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ja asub sellest sügisest õppima EMTA Kõrgemasse Lavakunstikooli füüsilise teatri magistrantuuri. Tegutseb kaasaegse tantsu õpetajana ja tantsijana. Töös tantsijana Tallinna Tantsuteatris ja lavastajana Kanuti Gildi SAALis sai ta 2016. aastal Eesti Teatriliidu poolt Kristallkingakese rändauhinna (antakse noorele etendajale esimeste märkimisväärsete tööde eest).

Raho Aadla ja Joonas Tagel õppisid koos ja liikusid tantsutehniliselt ja koreograafiliselt samu radu. Peale õpingute lõppu pole nad koos loonud, nüüd on aeg selleks küps. Koreograafiline keel ja liikumistehnika on mõlemal läinud isikupärasemaks ning seda enam ootavad nii nemad kui ka publik nende lavastust. Lavastus on tantsutehniline, mis näitab noormeeste võimekust, kuid annab seal juures ka intellektuaalset, visuaalset, esteetilist naudingut. Lavastajate-tantsijatega töötab dramaturg Mari-Liis Eskusson, lavastusele loob originaalmuusika Rolf Roosalu, valguskujundusega toetab lavastust Karolin Tamm.

ESIETENDUS:  5/10/2016 TÜ Viljandi kultuuriakadeemia mustas saalis

FOTOD HEIGO TEDERILT

MEEDIAKAJASTUSED:

8. veebruar 2017 Pärnu Postimees: Lavastus “DI” paneb proovile 2 meestantsijat 

25.november 2016 Kuulutaja: Tantsuetenduses DI loovad inimesed jumalikkust

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save