Tallinna Filharmoonia lasteprogramm koostöös Tallinna Kammerorkestri, Kaie Kõrbi Balletistuudio ja Tallinna Tantsuteatriga.

Programm on mõeldud 5.-10.-aastastele lastele.
„…las laps proovib…“ on tunniajane programm, kus majaga tutvuma tulnud lapsed satuvad saalidest läbijalutamise ajal nii orkestriproovi, balletistuudiosse kui ka tantsutundi. Et lastele tunduks kõik ehtne, teebki orkester päriselt proovi, kuid laste jaoks tehakse selles paus – näidatakse pille, räägitakse kammerorkestrist, lapsed saavad oma käega proovida dirigeerimist (igale lapsele antakse kätte selleks projektiks spetsiaalselt valmistatud dirigeerimiskepp) – ning lõpetuseks kuulvad ka ühe pala.
Samalaadne tutvumine toimub ka balletitunniga – kohaletulnud lapsed saavad katsuda varvaskingi ja proovida positsioone. Avame ukse tantsukunsti maailma, millesse sisenedes saavad lapsed teada, mida väljendatakse tantsuliigutuste ja poosidega, kuidas tantsuga on võimalik edasi anda tundeid ja elamusi. Tutvustatakse tantsu tekkelugu ja ajalugu, kuidas sünnib tantsuteos ning milline osa on helil-muusikal.
Et lastel on suur liikumisvajadus, panevad viimast saali külastades Tallinna Tantsuteatri koreograafid lapsed tantsima ning ise oma tantsu looma. Enda keha peal tehakse numbreid-tähti, linde-loomi. Sõltuvalt laste vanusest lisanduvad kujude tegemised, “inim-plastiliini” voolimine, “1-2-3-tantsu” tegemine jm huvitav.

Tallinna Tantsuteatri osa viisid läbi  Heili Lindepuu ning külalisena Helena Pihel.